Calendar

-2021-

15.7 OJKOS spiller Magnus Murphy Joelson @ Victoria Nasjonal Jazzscene kl. 20
9.9 world premiere of presque personne @ NMKs EAM festival, Sentralen, Oslo
10.9 OJKOS spiller felleskonsert @ „Big Band Festival Šiauliai 2021“, Šiauliai
14.9 OJKOS spiller Tina Lægreid Olsen @ Victoria Nasjonal Jazzscene kl. 20
29.9 ternOP @ nyMusikk Bodø
3.10 presque personne @ nyMusikk Østlandet, Fredrikstad
7.10 presque personne @ Vitensenteret, Trondheim
16.10 OJKOS spiller felleskonsert @ Lillestrøm Storbandfestival, Lillestrøm kl. 17.30
30.11 OJKOS spiller Henriette Hvidsten Eilertsen @ Victoria Nasjonal Jazzscene kl. 20


-2021-

9-10.1 OJKOS spiller inn Johannes Fosse Solvang & Camilla Hole, Newtone Studio
2-3.2 ternOP spiller inn @ Flerbruket, Hemnes
6.2 ternOP spiller Galleri Galleberg @ nyMusikk Vestfold, Tønsberg CANCELLED
26.1 OJKOS spiller Magnus Murphy Joelson @ Victoria Nasjonal Jazzscene POSTPONED
12.2 YAWN @ Teatret, Kristiansand kl. 20 POSTPONED
13.2 YAWN @ Blygge Harry, Stavanger kl. 20 POSTPONED
2.3 EAM med nyMusikk Komponistgruppe @ Sentralen, Oslo kl. 19 POSTPONED
6.3 EAM @ VinterRiss Festival, Fredrikstad kl. 19 POSTPONED
16.2 OJKOS spiller Knut Kvifte Nesheim @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20 POSTPONED
22.2 Audio Software Design Guest Lecture @ Temple University
19-24.3 Entangled Materials w/ Lisa Bysheim et al. @ KHIO, Oslo
26.3 Guest Lecture @ University of Stavanger, Stavanger
9.4 ternOP spiller @ nyMusikk Bodø, Bodø CANCELLED
27.4 OJKOS spiller Andreas Rotevatn @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo POSTPONED
28-29.4 OJKOS spiller inn Andreas Rotevatn, Studio Paradiso
14-16.5 OJKOS spiller inn Magnus Murphy Joelson, Newtone Studio
2.6 YAWN @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 19
7.6 YAWN @ SALT, Oslo kl. 20
19.6 OJKOS spiller felleskonsert @ Kampen Kirke, Oslo kl. 18


-2020-

24.1 OJKOS spiller festkonsert @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 21
7.2 Samtale på Kampen w/ Hanna Filomen Mjåvatn @ Kampen Kaffe & Bar, Oslo kl. 19
8.2 Proxemic Studies: Volume I Release Concert w/ Proxemics @ Parksalongen, Oslo kl. 20
14.2 Proxemics @ Kulturhuset/Serendip Festival, Oslo kl. 16
14.2 YAWN @ Kulturhuset/Serendip Festival, Oslo kl. 18.15
17-21.2 w/ Making Waves @ Tbilisi State Conservatoire
28.2 EIDOLON @ Åpen Dag på Notam, Oslo kl. 13 & 17
29.2 Ny Musikk for 3D-Lyd @ Bruket, Oslo kl. 19.30
14.3 YAWN @ Jazzfest Digel, Slemmestad kl. 15 POSTPONED
17.3 OJKOS spiller Arne Martin Nybo @ Victoria Nasjonal Jazzscene POSTPONED
18.3 ternOP workshop @ Sibelius Academy, Helsinki kl. 13 POSTPONED
18.3 ternOP workshop @ Vapaan Taiteen Tila, Helsinki kl. 13 POSTPONED
19.3 ternOP @ Vapaan Taiteen Tila, Helsinki kl. 19 POSTPONED
20.3 YAWN @ Lyden av Norges musikkhøgskolen Festival, Oslo kl. 23 CANCELLED
22.3 ternOP @ Vaktbua, Kristiansand kl. 19 CANCELLED
19-23.4 w/ Making Waves @ Tbilisi State Conservatoire POSTPONED
24-25.4 w/ Make Waves Festival, Tbilisi POSTPONED
28.4 OJKOS spiller Kristoffer Fossheim Håvik @ Victoria Nasjonal Jazzscene POSTPONED
14.5 OJKOS spiller felleskonsert @ Larvik Mikrobryggeri, Larvik kl. 20 CANCELLED
18.5 ternOP @ Madame Claude, Berlin kl. 21.30 CANCELLED
21.5 ternOP @ Lillehammer Experimental, Lillehammer kl. 20 POSTPONED
13-14.5 presenting Making Waves @ LATIMPE, online
5.6 YAWN @ Brakkesyke x Betong, streamed concert kl. 20
24.6 SuperCollider for Composers, Canadian League of Composers webinar kl. 15 EDT
5.7-29.8 Artist-in-Residence @ Leveld Kunstnartun, Ål i Hallingdal
23.8 SC Journal #2 @ Bjørneboe-dag på Leveld Kunstnartun, Ål i Hallingdal kl. 15
11.9 YAWN @ Rå – Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 18
13.9 YAWN @ Jazzfest Digel, Slemmestad kl. 15
13.9 OJKOS spiller Andreas Rotevatn @ Cafeteatret kl. 20
14-26.9 EIDOLON Virtual Partner Residency w/ Mascha Corman
16.9 YAWN @ Uhørt, Oslo kl. 20
17.9 YAWN @ Vaktbua, Kristiansand kl. 20
29.9 OJKOS spiller Richard Köster @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
10.10 ENTER Opening, Kristiansand kl. 15
13.10 OJKOS spiller Arne Martin Nybo @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
24.10 EIDOLON w/ Mascha Corman online performance & chat kl. 17
29.10 Oktoberdans w/ Lisa Bysheim @ USF Verftet, Bergen kl. 18
6.11 YAWN @ Teatret, Kristiansand kl. 19 POSTPONED
7.11 YAWN @ Sub Scene, Oslo kl. 20 POSTPONED
12.11-8.12 Composer-in-Residence @ VICC, Visby CANCELLED


-2019-

29.1 OJKOS spiller Antalová/Kvifte Nesheim @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
7.2 EAM @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 19
11.2 EIDOLON w/ Mascha Corman @ Kulturhuset, Oslo kl. 19
18-22.2 SOLO @ Music Technology Week, Tbilisi State Conservatoire
28.2 Ambisonics @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 18
26.3 OJKOS spiller Andreas Rotevatn @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
27.3 OJKOS spiller Andreas Rotevatn @ Urban Sound Studios, Oslo
28.3 OJKOS spiller Andreas Rotevatn @ Urban Sound Studios, Oslo
5.4 w/ Noor @ Rå! Konsertserie, Oslo kl. 19
22.4 w/ Huse, Steffensen, Antalová @ Vigeland’s Mausoleum, Oslo kl. 18.30, 20
2-4.5 BEAST FEaST, Birmingham
7.5 OJKOS spiller Eilertsen/Olsen @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
1.6 w/ Andreas Bergset @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 17
1.6 Master Eksamenskonsert @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 22
16.6 “speak freely” installation at Nordlydfestivalen @ Kulturhuset, Oslo

Tour w/ Mascha Corman & EIDOLON
22.06 @ Ila Brainnstasjon, Trondheim kl. 14
23.06 @ Vaktbua, Kristiansand kl. 20
24.06 @ Goethe Institut (workshop), Oslo kl. 18
25.06 @ Klub Primi, Copenhagen kl. 20
26.06 @ Alte Mitte, Essen kl. 20
28.06 @ Katholische Hochschulgemeinde, Cologne kl. 20

1-31.7 Artist-in-Residence @ Untitled Space, Shanghai
28.8 w/ Laura Swankey & EIDOLON @ The Tranzac, Toronto kl. 20
29.8 w/ Proxemics @ Burdock Music Hall, Toronto kl. 21
24.9 OJKOS spiller Alexander Hoholm @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
25.9 EIDOLON w/ Joel Ring @ Hausmania, Oslo kl. 20
26.9 ZigZag Percussion plays panjandrum @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 17.30
30.9-4.10 w/ Making Waves @ Tbilisi State Conservatoire
29.10 OJKOS spiller Mike McCormick @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
6.11 NMKEnsemble plays wintermezzo @ Sentralen, Oslo kl. 20
10.12 OJKOS spiller Hole/Solvang @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
17.12 Algorithmic Christmas Concert @ Notam, Oslo kl. 19


-2018-

15.1 w/ Anders Abelseth @ Kulturhuset, Oslo kl. 19
7.2 w/ Anders Abelseth @ Musikkbaren, Oslo kl. 20:30
15.2 w/ Mastodont Storbandet @ Norges musikkhøgskole Oslo kl. 18
18.2 w/ Anders Abelseth & Barlast (FIN) @ Vaktbua, Kristiansand kl. 19
19.2 w/ Anders Abelseth & Barlast (FIN) @ Deichmanske biblioteket, Oslo kl. 17
26.2 w/ Anders Abelseth @ Mandagsklubben, Copenhagen kl. 21
7.3 w/ Ben Morris @ Musikkbaren, Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 20
9.3 Proxemics @ Lillesalen, Oslo kl. 19
23.3 Ambisonics @ Levinsalen, Oslo kl. 19
30.3 w/ Anders Abelseth @ Dome of Visions, Århus kl. 20
31.3 w/ Anders Abelseth @ Fairbar, Århus kl. 21
1.4 w/ Thea Soti @ Noiseberg, Berlin kl. 17
3.4 w/ Thea Soti @ Freaksdorf/IPA Bar, Berlin kl. 21
6.4 w/ Thea Soti @ Gelegenheiten, Berlin kl. 21
7.4 w/ Thea Soti @ Petersburg Art Space, Berlin kl. 20
10.4 w/ Emil Brattested @ Victoria Nasjonal jazzscene, Oslo kl. 20
13.4 SOLO @ R.A.W./Lindemansalen, Oslo kl. 18
14.4 w/ Lisa Stick @ Klangfest, Hamburg, kl. 15:30 & 16:30
15.4 w/ Lisa Stick @ Klangfest, Hamburg, kl. 11:30, 14:30, 15:30, 16:30
16.4 w/ Lisa Stick Quintett @ Hafenbahnhof, Hamburg kl. 21:30
19.4-30.4 Nord+Mix, Vilnius
4.5 På Tå Hev @ Sentralen, Oslo kl. 17
17.5 BRINICLE @ Bulevardin kahvisalonki, Helsinki, kl. 18
18.5 BRINICLE @ Forum Box w/ City Mirage, Helsinki kl. 19
19.5 BRINICLE @ Sibelius Museum, Turku kl. 14
25.5 “With|in” premiere @ Only Connect Festival of Sound, Oslo kl. 18
26.5 w/ Fennel @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
26.5 w/ Oskar Johnsen Rydh @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 21:30
3.6 w/ Emil Brattested @Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20:30
5.6 w/ Malin Victoria Alander @ Levinsalen, Oslo kl. 12:30

German Tour w/ Monsters For Breakfast
18.6 @  Café Duddel for LAB Days, Köln kl. 18
21.6 @ Spektrum, Berlin kl. 20:30
22.6 @ LOFT, Köln kl. 20:30
23.6 @ Onomato Künstlerverein, Dusseldorf kl. 20
24.6 Creative Lab @ ON Neue Musik Köln, Köln kl. 11
25.6 @Büro für akustische Innenraumpflege, Essen kl. 20

3.7-5.7 recording w/ g·bop orchestra (six drummer formation), Copenhagen
8.7-13.7 Westben Performer-Composer Residency, Campbellford
20.7-20.8 Self-Directed Residency, Porto
4.8 w/ Monsters for Breakfast @ No Noise Festival, Porto kl. 15 & 23
4.9 w/ The Chewing Surface @ Silvana, New York kl. 18
5.9 w/ The Chewing Surface @ Spectrum, New York kl. 19:30
17.9 «Metamorphic Songs» w/ Unni Løvlid et al. @ Ultimafestivalen, Oslo kl. 16
21.9 try for Kate @ Lillesalen, Oslo kl. 19
24.9-28.9 RENEW: Reflective Entrepreneurship Music Education Worldclass, Den Haag
3.10 Nattergal #4 @ Parksalongen, Oslo kl. 20
16.10 OJKOS @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20
17.10 «Giljing: Folkesongar frå Gloppen» w/ Malin Alander @ Levinsalen, Oslo kl. 19
26.10 pyramidg @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 19
30.10 GHOST w/ Mascha Corman @ Café Cairo, Bern kl. 20.30

Proxemics Fall Tour 2018
28.10 Workshop @ University of Toronto, Toronto kl. 16
30.10 @ Burdock Music Hall, Toronto kl. 21:30
1.11 @ Silence, Guelph kl. 20
2.11 @ Black Squirrel Books, Ottawa kl. 21
3.11 @ Resonance Café, Montreal kl. 21
4.11 Workshop @ McGill University, Montreal kl. 14
11.11 @ Somewhere There, Toronto kl.20

16.11 Abelseth/McCormick @ Lillesalen, Oslo kl. 19
20.11-23.11 November Space – Electroacoustic Music Workshop, Stockholm
7.12 w/ Mascha Corman @ House Concert, Bern kl. 21
11.12 OJKOS @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20


-2017-

13.2 w/ Camilla Battaglia & Margaux Vranken @ The Music Village, Brussels
14.2 w/ Camilla Battaglia & Margaux Vranken @ Bar Mitte, Gent
15.2 w/ Camilla Battaglia & Margaux Vranken @ Sounds Jazz Club, Brussels
1.3 BRINICLE @ Bøker og Børst, Stavanger kl. 20
2.3 BRINICLE @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 20
3.3 BRINICLE @ Noisy Beehive, Copenhagen kl. 21
14.3 BRINICLE @ LUMe, Milano kl. 22
15.3 BRINICLE @ La Voirie, Biel kl. 20
16.3 BRINICLE @ Zoobar, Bern kl. 20:30
17.3 BRINICLE @ WIM, Zürich kl. 20:30
20.3 w/ Kasper Tranberg & Daniel Sommer @Mandagsklubben, Copenhagen kl. 20
2.4 w/ Surge Ensemble @ Sentralen, Oslo kl. 19
22.4 w/ Ensemble17 @ Majorstuen Kirke, Oslo kl. 19
13.5 w/ Mike McCormick Septet @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 18:30
26.5 Proxemics @ Högskolan för scen och musik, Gothenburg kl. 20
30.5 Proxemics @ Victoria Nasjonal Jazzscene, Oslo kl. 20:15
15.6 w/ Ensemble17 @ Cappelens Forslag, Oslo kl. 20

Copenhagen Jazz Festival
9.7  w/ Simon Toldam’s Sten Saks Papir @ LiteraturHaus
14.7 w/ Mike McCormick Trio (Luca Curcio, Daniel Sommer) @ Metronomen
16.7 SUMMER SUMMIT w/ Greta Eacott’s G-Bop Orchestra @ KoncertKirken

Dźwięko Działka, Wschowa
21.7 SOLO
22.7 PILE UP w/ Greta Eacott’s G-Bop Orchestra

24.7-7.8 Siena Jazz International Summer Workshop, Siena
16.9  Mike McCormick Quintet @ Deichmanske Biblioteket, Oslo kl. 13
2.10-6.10 RENEW: Reflective Entrepreneurship Music Education Worldclass, London
22.10 BRINICLE @ Frilagret, Gothenburg kl. 17
23.10 BRINICLE @ Mandagsklubben, Copenhagen kl. 23
25.10 BRINICLE @ Hendrix Ibsen, Oslo kl. 20
16.11 Electric Envelopment @ Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 18
25.11 SOLO @ I MIN LEILIGHET, Oslo kl. 14
26.11 w/ Lisa Stick Quintett @ NÿdFestival, Sønderborg kl. 14
27.11-1.12 RENEW: Reflective Entrepreneurship Music Education Worldclass, Århus
6.12  Proxemics @ Musikkbaren, Norges musikkhøgskole, Oslo kl. 20
24.12-4.1 Performing Arts Forum Residency, St. Erme